czekamnajutro

Czekam na jutro, Recital Agnieszki Greinert

Menago | 5 maja 2013

 
16 czerwca w Teatrze Muzycznym w Łodzi wystąpi Agnieszka Greinert ze swoim najnowszym projektem artystycznym. Recital pełen harmonii i optymizmu składa się z utworów powstałych w ciągu ostatnich 5 lat, które zapowiadają płytę artystki.

Stworzyłam kompozycje do tekstów Michała Zabłockiego, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Andrzeja Poniedzielskiego i swoich własnych. Któregoś dnia przedstawiłam je moim muzykom, a oni… cierpliwie wysłuchali i stworzyli z tych moich nutek MUZYKĘ. I nagle literackie teksty zaczęły brzmieć folkowo, jazzowo, popowo… A że wiele dostarczyła nam ta praca radości, postanowiliśmy zarejestrować powstały materiał. I oto mamy możliwość spotkać się z Państwem, promując moją-naszą pierwszą płytę. Zagramy także kilka piosenek z tekstami polskich mistrzów słowa.

Koncert jest propozycją dla tych, którzy w muzyce poszukują pozytywnej energii, jednocześnie ceniąc u artysty intrygującą barwę głosu, temperament oraz kulturę muzyczną połączoną z aktorskimi środkami ekspresji.
Do współpracy z wokalistką zostali zaproszeni wrażliwi muzycy, którzy dzięki swej edukacji muzycznej oraz bogatemu doświadczeniu doskonale współpracują razem na scenie, współtworząc jeden, pełen delikatności i wdzięku, muzyczny organizm.

 

Śpiew – Angnieszka Greinert
Akordeon – Marcin Janiszewski
Kontrabas- Marcin Fidos
Gitary – Wojtek Lipiński
Instrumenty perkusyjne – Radek Bolewski

 

Recital Agnieszki Greinert „Czekam na jutro”
16 czerwca, godz. 18.30
Teatr Muzyczny w Łodzi, Łódź, ul. Północna 47/51.
Bilety w cenie 30 – 40 – 50 zł do nabycia w kasie teatru.
(http://www.teatr-muzyczny.lodz.pl/content.aspx?id=18&key=TICKETS).

 

Agnieszka Greinert jest czterokrotną laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zdobyła również pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej w Warszawie i pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. Od kilku lat jest wykładowcą łódzkiej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, wyreżyserowała spektakl dyplomowy studentów szkoły zatytułowany Longplay według własnego scenariusza. Tuż po studiach rozpoczęła współpracę z łódzkim Teatrem Nowym, jednak wkrótce zmieniła teatr na Muzyczny, z którym współpracuje do dziś. Ważniejsze role teatralne to Małgorzata w spektaklu „Mistrz i Małgorzata”, Sonia Walsk w „Grają naszą piosenkę”, główna rola Ruth w musicalu “Wonderful Town” oraz Caitl w “Skrzypku na dachu”.