Czekam na jutro

 

 

Czekam na jutro - Pierwsza autorska płyta

 

 

 

Agnieszka Greinert - Czekam na jutro - Okładka płyty - 1 - Strona głównaAgnieszka Greinert - Czekam na jutro - Okładka płyty - 2 - WspółpracaAgnieszka Greinert - Czekam na jutro - Okładka płyty - 3 - Lista utworów

 

 


płyta dostępna w sprzedaży
 

zamów płytę z autografem 

płyta dostępna również

 

merlin - logo jazzsound - logo empik - logo

 

 

 

Agnieszka Greinert - Czekam na jutro - Plakat

Mam wielką radość móc podzielić się z Państwem moim pierwszym autorskim materiałem muzycznym. To 10 utworów mojego autorstwa, które powstały w ciągu ostatnich 5 lat, a może i wcześniej.
Piosenki z tekstem śpiewam odkąd przestąpiłam próg Szkoły Filmowej w Łodzi, a że miałam za sobą wykształcenie muzyczne i nieustanną chęć odkrywania dźwięków, studiowanie aktorstwa jeszcze bardziej pozwoliło mi zagłębiać się nie tylko w samych słów piękno, ale i w piękne dźwięki dopisane do pięknych słów. Być może to zauroczenie właśnie stało się powodem, że częściej siadałam sama do fortepianu i wymyślałam nuty… Podsłyszała to moja koleżanka szkolna Izka Kuna, i przyniosła mi gotową, przez siebie zrobioną adaptację wiersza Kazimierza Przerwy Tetmajera –„ List Hanusi”, prosząc bym dopisała do tego muzykę. I tak to się zaczęło.
Izunia wyśpiewała Hanusią wyróżnienie we Wrocławiu na PPA, a ja po latach już wielu, przy okazji koncertu z piosenkami francuskimi w Teatrze Nowym w Łodzi, postanowiłam przywołać „Hanusię”. Przy okazji tego wieczoru po raz pierwszy zagrałam tę piosenkę z moim nowym zespołem. Po koncercie gitarzysta Wojtek Lipiński oświadczył, że miałby chęć zająć się moimi pozostałymi utworami, i w ten oto sposób stworzyć nasz własny autorski materiał. Pozostali muzycy nie protestowali!!! Tak więc zawiązał się zespół, który był chętny stworzyć coś co dużo bardziej określałoby naszą współpracę. Moi fantastyczni muzycy (bo tak już mogłam o nich mówić) : Marcin Janiszewski (akordeon), Marcin Fidos (kontrabas), Wojtek Lipiński (gitary) Radek Bolewski (instrumenty perkusyjne) pochylili się nad tymi moimi kompozycjami z ogromną cierpliwością a zarazem ogromnym bagażem twórczych rozwiązań. Tak oto powstał materiał CZEKAM NA JUTRO.
Moje ulubienie do piosenek z tekstem spowodowały, że nuty moje dopisałam do tekstów wspaniałych Twórców t.j L. A. Moczulski, Michał Zabłocki Andrzej Poniedzielski. Do trzech utworów sama napisałam słowa, a w dwóch z nich przepiękną harmonię stworzył Marcin Janiszewski. Piszę o tym tak dokładnie, albowiem jest to nasze pierwsze wspólne autorskie dzieło. I choć gramy razem od lat i przerobiliśmy wiele piosenek wspaniałych twórców, to jednak ten nasz materiał cieszy nas szczególnie.

 
01 – Agnieszka Greinert – GRAM ZA GRAM (sł. A.Poniedzielski, muz. A.Greinert)
Tekst Andrzeja Poniedzielskiego znalazłam kiedyś w „Zwierciadle”. Jest o tym, że parę gramów waży nasza dusza i dla niej tak naprawdę gramy. Wydał mi się przewrotny, dowcipny – zarejestrowałam go z moją melodią w Szkole Filmowej, grając na pianinie. Posłałam Andrzejowi, któremu melodyjka się spodobała, chociaż wcześniej muzykę napisał Michał Bajor.02 – Agnieszka Greinert – ANIA-MANIA (sł. i muz. A.Greinert)
Tu odważyłam się napisać słowa: przyszły do mnie jednocześnie z muzyką: „Dana, dana, danka – panna bez kochanka; dana, dana, danka – zegar gra”. To taka piosenka-antydepresantka, o tym, że jest w nas siła kreacji, która początek swój ma w myśli. Jeśli myślisz pozytywnie, świat wokół Ciebie staje się jaśniejszy. Działa!03 – Agnieszka Greinert – BEZTROSKA (sł. M.Zabłocki, muz. A.Greinert)
„Beztroska” mówi o tym, jak sami siebie zniewalamy tysiącem złych myśli … które bardzo męczą napuchniętą głowę i jak potrzeba udać się do wioski BEZTROSKA, gdzie to co trudne pokryje się ciszą …04 – Agnieszka Greinert – ŚMIESZNA PIOSENKA (sł. i muz. A.Greinert)
To taka dygresyjka o tęsknicach kobiecych.
Kobietom, wydaje się, że mężczyzna dopełni naszą pustkę. Wiadomo, że to iluzja, ale miło pomarzyć…05 – Agnieszka Greinert – AMATERASU (do wiersza „Samotność i nie samotność” L.A.Moczulskiego, muz. A.Greinert)
W tomiku Leszka Aleksandra Moczulskiego znalazłam wiersz „Samotność i nie samotność”. Bardzo mi się spodobał ale kiedy podłożyłam tekst pod melodię wydał mi się smutny. Akurat czytałam wiele książek o leczeniu dźwiękiem i mantrach; dołożyłam jedną, pan Leszek nie protestował – I tak powstało AMETERASU06 – Agnieszka Greinert – LIST HANUSI (sł. Kazimierz Przerwa-Tetmajer, muz. A.Greinert)
Pierwszy tekst, do którego napisałam muzykę. Izka Kuna, moja przyjaciółka ze studiów w Szkole Filmowej przyniosła mi wiersz Kazimierza Przerwy-Tetmajera i powiedziała: Greinert, napisz mi do tego muzykę. Wykonałam zadanie. Zagrałam to po latach mojemu pianiście Marcinowi, powiedział: To jest dobre, pisz piosenki. Tak się zaczęło, tak naprawdę to dzięki niemu usiadłam do pianina i napisałam pozostałe…07 – Agnieszka Greinert – OLD SONG (sł. A.Osiecka, muz. K.Komeda)
Pierwszy z trzech coverów zamieszczonych na płycie. „Old Song” z tekstem Agnieszki Osieckiej usłyszałam w „Nożu w wodzie” R.Polańskiego i … zakochałam się. Utwór opracował Wojciech Lipiński – gitarzysta z którym współpracuję.08 – Agnieszka Greinert – DIETA (sł. M.Hemar, muz. R.Hernandez)
Drugi cover na płycie. „Dietę” po prostu uwielbiam – tekst sprzed stu lat, który może dzisiaj stać się hitem. Wojtek Młynarski nazywa Hemara ojcem polskiej piosenki. Chciałam, by na płycie pojawiło się tak wspaniałe nazwisko. „Dieta” to wciąż aktualny tekst choć napisany tak dawno temu. Cenne wielce dla miłośników – tak jak i ja – czekolady!09 – Agnieszka Greinert – NIKT TYLKO TY (sł. M.Hemar, muz. A.Johnstone)
Trzeci i ostatni cover i znów wspaniałe nazwisko genialnego M.Hemara. Jak dobrze, że ktoś taki żył i pozostawił tyle pięknych słów. Spotkanie się z jego twórczością, to w moim fachu po prostu konieczność!10 – Agnieszka Greinert – KOŁYSANKA ZATAPIANKA (sł. i muz. A.Greinert)
Jacek Orłowski, profesor ze Szkoły Filmowej poprosił mnie bym napisała jakąś niepokojącą melodię do Braci Karamazow, których On właśnie realizował ze studentami Filmówki. Napisałam i … zaczęła za mną chodzić. Więc pomyślałam, że oswoję ją na swój użytek. Podczas podróży do Krakowa napisałam do niej słowa. O miłości skończonej, jasnej, otwierającej na cały świat. To chyba pragnienie wszystkich ludzi… Może tylko szkoda, że głównie utożsamiane z drugim człowiekiem … Bo ponoć z Miłości jesteśmy utkani, Ona w nas i wokół Nas – tak mówią oświecone istotki…11 – Agnieszka Greinert – CODZIENNI TWORCY (sł. M.Zabłocki, muz. A.Greinert)
To tekst Michała Zabłockiego. Ludzie, którzy chcą żyć dla swojej pasji, radości, tworzenia, nie przywiązując wagi do zysków, korzyści i sławy, są postrzegani jako naiwni i infantylni, ale oni są wygrani. Bo w świecie nie wszystko się dzieje dla świata… Nad światem jest świat odwrócony – i tam ceni się tylko działanie z powodu radości serca! Ot tak historyjka12 – Agnieszka Greinert – CZEKAM NA JUTRO (sł. M.Zabłocki, muz. A.Greinert)
Dlaczego został utworem tytułowym?
Samotna królewna siedzi w wieży i nieustannie czeka na tego jedynego. Idealny tytuł dla mnie. Przez długi czas nie potrafiłam wykorzystać tego co dostałam od Losu, nie umiałam konstruktywnie przekuć tego na działanie twórcze. Ciągle czekałam na coś, co odmieni moje życie. Stąd tytuł płyty. Dzisiaj już wiem, że trzeba działać. Jesteś odpowiedzialny za każdy talent który został Ci darowany. Dostałeś – pracuj nad tym. Na większość rzeczy nie masz wpływu, ale zmieniaj to, co możesz13 – Agnieszka Greinert – MATKO BOSKA STUDZIENICZNA (sł. L.A.Moczulski, muz. A.Greinert)
Leszek Aleksander Moczulski podarował mi tomik poezji. Tam znalazłam „Matkę…”. Widać tak dużą miałam potrzebę by zaśpiewać dla Maryjki, że muzykę napisałam w ciągu godziny. Na płytę trafiła wersja z samym fortepianem, choć oczywiście na koncertach gramy to z całym zespołem. Od autora dowiedziałam się, że taka Matka Boska Studzieniczna istnieje, w Studziennej koło Augustowa. Dwa tygodnie po napisaniu tego utworu prowadziłam z moim pianistą warsztaty z piosenki dla młodzieży szkolnej właśnie w Augustowie. Tam po raz pierwszy zaśpiewaliśmy ten utwór. Niezwykłe, że los tak tym pokierował… To takie małe cudeńko, które pomaga mi wierzyć, że jednak jesteśmy pod Dobrą Opieką.

 

Patronat medialny

logo_radio_lodz   TVP Łódź - logo

Partnerzy projektu

projekt_wspieraja

 

partnerzy projektu

projekt_wspieraja profektus-logo

patronat medialny

logo_radio_lodz TVP Łódź - logo

 

 

 
Zaproszenie na koncert promujący płytę „Czekam na jutro” – Radio Łódź 00:35

 

Agnieszka Greinert - Czekam na jutro - Zaproszenie na koncert